Úvodní stránka | Region Jeseníky (Foto: Pavel Szabo)

Lázně a wellness

Lázně Dolní Lipová

Lázně Dolní Lipová se nachází na rozhraní Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku necelých 5 km od města Jeseník.

Priessnitzovy léčebné lázně

Priessnitzovy léčebné lázně a.s. leží v malebné poloze na svazích Studničního vrchu asi 2 km od města Jeseník, v průměrné nadmořské výšce 620 m, nejsevernějším výběžku Slezska a Moravy.

Státní léčebné lázně Bludov, s.p.

Lázně Bludov mají nádhernou polohu v podhůří Jeseníků. Moderní lázeňské zařízení poskytuje lázeňskou péči založenou na nejnovějších lékařských poznatcích v oborech balneologie, obezitologie a léčebné rehabilitace.

Státní léčebné lázně Karlova Studánka s.p.

Karlova Studánka jsou moderní a ojedinělé přebudované lázně uprostřed krásné jesenické přírody. První zmínky o léčivých pramenech jsou z počátku 18.století. Lázně založil nejmladší syn Marie Terezie Maxmilián II. - František v r.1780. Pod lékařským dohledem je lázeňská léčba řízena od roku 1785. Dnešní název Karlova Studánka lázně získaly v roce 1803 po nejslavnějším habsburském vojevůdci Karlovi, který jako první evropský válečník porazil Napoleona u Aspern v roce 1809.

TERMÁLNÍ LÁZNĚ Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. První zmínka pochází z roku 1296, první dřevěná lázeňská budova byla postavena v r. 1592.

 
Máte-li zájem o informace z dopravy či informace o počasí, možnostech ubytování či nabídku práce, navštivte portál turistického regionu Severní Moravy a Slezska.